Tak to się musiało skończyć

Dość łatwe zwycięstwo nad WKK odnieśli koszykarze Górnika Trans.eu. Plan był taki, by jak najmniejszym nakładem sił pokonać młodzież z Wrocławian. I ten scenariusz udało się zrealizować. Dwóch zawodników biało-niebieskich zakończyło spotkanie z double-double na koncie.

gornik_wkk_2017

To Piotr Niedźwiedzki, który na parkiecie spędził niecałe 20 min i Marcin Wróbel, który biegał po boisku nieco ponad pół godziny. Niedźwiedzki zaliczył 20 pkt i 11 zb., a Wróbel zakończył mecz z 18 oczkami i 11 zebrany piłkami. Obaj zdecydowanie więcej grali przed przerwą, gdy gospodarze dopiero „nadgryzali” przeciwników.

W pierwszej kwarcie koszykarze obu zespołów nie grzeszyli skutecznością. Dość wspomnieć, że wrocławianie pierwsze punkty z akcji zdobyli dopiero w 5 min. Wtedy podopieczni Arkadiusza Chlebdy mieli już kilka oczek przewagi, bo zmagania rozpoczęły się od szybkiego 8:0 dla Górnika Trans.eu. Ambitni zawodnicy WKK po 10 min mieli zaledwie 15-procentową skuteczność rzutów z gry, bo w tym okresie tylko dwukrotnie trafili z akcji do kosza wałbrzyszan. Do połowy drugiej kwarty niespodziewanie obie drużyny grały punkt za punkt, a w 16 min gospodarze prowadzili zaledwie 24:21. Od tego momentu kolejny fragment potyczki koszykarze spod Chełmca wygrali 12:0 i dzięki temu tuż przed przerwą zbudowali dwucyfrową przewagę. Po 20 min wicelider tabeli II ligi wygrywał 37:24. Biało-niebiescy byli zdecydowanie skuteczniejsi od przeciwników, wygrywali walkę na deskach (27 do 12 w zbiórkach), a także grali bardziej zespołowo (mieli 9 asyst). Gracze WKK byli lepsi jedynie w rzutach z dystansu. Zza linii 6,75 m wrocławianie trafili do przerwy 4 razy, podczas gdy miejscowi oddali jeden celny rzut za 3 pkt. Zresztą nasi pozostali z jedną trafioną trójką do ostatniej syreny.

Po zmianie stron podopieczni Arkadiusza Chlebdy kontrolowali przebieg gry, zdobywając punkty głównie spod kosza, często z ponawianych ataków, a szkoleniowiec gospodarzy mocno rotował składem, dając odpocząć swoim podstawowym zawodnikom. Górnicy cały czas utrzymywali bezpieczny dystans, triumfując ostatecznie różnicą 20 oczek.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – WKK Wrocław 75:55 (14:8, 23:16, 22:17, 16:14)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 20, Wróbel 18, Niesobski 15, Glapiński 5, Kozak 4, Rzeszowski 4, Ratajczak 4, Bochenkiewicz 3, Durski 2, Krówczyński 0, Jeziorowski 0, Podejko 0.