Wielki sukces biegu na Wielką Sowę

Portal www.biegigorskie.pl jak co roku przyznał nagrody dla najlepszych imprez biegowych w kraju. Głosowali jak zwykle sami zawodnicy, a więc ci, którzy najlepiej potrafią wskazać topowe wydarzenia. Regatta 8 Bieg na Wielką Sowę wygrał w kategorii biegów alpejskich. Drugi rok z rzędu.

Przypomnijmy, że plebiscyt obejmuje 4 kategorie biegów: alpejski, na długim dystansie, anglosaski i ultra. Zawody w Ludwikowicach Kłodzkich od lat utrzymują się w czołówce polskich biegów alpejskich. Trzykrotnie już przypadła mu „Srebrna Kozica”, raz „Brązowa”, a w zeszłym roku po raz pierwszy była „Złota”. W tym roku 8 Regatta Bieg na Wielką Sowę ponownie zdobył najcenniejsze trofeum –„Złotą Kozicę” 2017 w kategorii biegów alpejskich. Wyróżnienie wręczono na uroczystej gali w Ustroniu.

Dziś zawody w Ludwikowicach Kłodzkich to biegowa marka znana w całej Polsce. Aż trudno uwierzyć, że w tak małej wsi, udało się stworzyć tak wielką imprezę. Bieg pokonał koalicję imprez zakopiańskich i beskidzkich. Miał w tym roku najwyższą frekwencję wśród biegów alpejskich – wystartowało aż 600 zawodników

Niezaprzeczalnym faktem jest znakomita organizacja imprezy i dlatego tłumy biegaczy z całej Polski ciągną do Ludwikowic Kłodzkich, aby pobiec w tym kultowym biegu. Oprócz Polaków startują tu także Kenijczycy, Francuzi, Niemcy, Czesi, Białorusini, Ukraińcy, Węgrzy, a nawet zawodnicy z USA.

To nie koniec sukcesów. W kategorii open wszystkich polskich biegów górskich Regatta 8. Bieg na Wielka Sowę zajął znakomite 6 miejsce! Kolejna edycja tej markowej imprezy już 12 sierpnia przyszłego roku, oczywiście w Ludwikowicach Kłodzkich.