Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Zabawa na całego

Tegoroczna majówka rozpoczęła się w Starej Kopalni pod koniec kwietnia, gdy w Klubie Montownia wystąpił Wojtasik Jazz Band w swoim najbardziej ekskluzywnym składzie. Później było jeszcze więcej atrakcji.

Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i mimo deszczowej aury przyciągnął sporą publiczność. Z kolei 1 maja odbył się Rodzinny Dzień Europejski. O godzinie 12.00 na placu przed Sztygarówką został uroczyście odśpiewany hymn Unii Europejskiej „Oda do radości” w obecności prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Do godziny 17.00 można było skorzystać z wielu atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Liczne warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a na scenie animatorki zapraszały dzieci do wspólnej zabawy i konkursów z super nagrodami. Nie zabrakło również smacznych posiłków, które serwowały foodtrucki. O 15.00 tradycyjnie miał miejsce „Work it out – Dzień Kultury Przemysłowej” czyli występ taneczny promujący dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu.
Nocne zwiedzanie zakończone tradycyjną biesiadą górniczą to nowa opcja w majówkowej ofercie Starej Kopalni, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zeszli do podziemi wyposażeni w specjalny sprzęt, aby pod czujnym okiem przewodników-górników wykonywać górnicze prace. Następnie odbyła się biesiada górnicza wraz z poczęstunkiem i muzyką na żywo, podczas której przewodnicy przedstawiali tradycje górnicze obowiązujące podczas biesiad, a także śpiewano górnicze piosenki.
Dzień 4 maja to czas na Moc Maszyn. Tradycyjnie można było obejrzeć pojazdy specjalistyczne, auta zabytkowe, Mercedesy i motocykle. W tym roku pojawiły się też nowe atrakcje czyli tor carrera przeznaczony dla sześciu zawodników, trzy stacje symulatora wyścigowego oraz zmiana koła na czas. Na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce, animacje oraz różnorodne warsztaty, a także gra w maszynowni. Na zakończenie dnia
w Klubie Montownia wystąpił zespół Linia Nocna, który swoją muzyką wprowadził publiczność w luźny, majowy klimat.
Podczas majówki dużym powodzeniem cieszyła się także trasa zwiedzania – chętnych do zobaczenia Starej Kopalni nie brakowało, a wyjścia z przewodnikami odbywały się co 20-30 minut.
Fot. użyczone (Stara Kopalnia)

8 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica