Polecamy, Sport

Zagrali głównie dla siebie

Bo w rywalizacji osób niepełnosprawnych chodzi głównie o to, aby zachęcić do uprawiania sportu, który jest najlepszą z form samorealizacji. W turnieju tenisa ziemnego na wózkach wystąpiło 16 zawodników, a najlepszy w Szczawnie-Zdroju był Paweł Miętrkiewicz z Zielonej Góry.

turniej_na_wozkach_wyniki

Organizatorem zmagań było Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych „Aktywni”. To był czwarty w historii turniej tenisa ziemnego na wózkach w tej uzdrowiskowej miejscowości. – Co roku gościmy coraz lepszych zawodników z czołowych miejsc rankingu. Pokazujemy na ich przykładzie, jak wspaniale można się spełniać w życiu poprzez sport – mówi Daniel Wojtarowicz, członek klubu DSSN „Aktywni” i jeden z głównych organizatorów turnieju. Tenis ziemny na wózkach to najtrudniejszy sport dla osób niepełnosprawnych, a mimo to coraz więcej osób uprawia tę dyscyplinę.

W Szczawnie-Zdroju wystąpiło 16 zawodników zrzeszonych w 10 klubach w Polsce. W tym roku z powodu złych warunków atmosferycznych turniej odbył się w hali przy ul. Słonecznej. Zwycięzcą został Paweł Miętrkiewicz z Zielonej Góry który w finale 6:3, 6:2 pokonał reprezentanta Warty Poznań, Krzysztofa Kowalewskiego.

Oczywiście turniej nie mógłby się odbyć bez pomocy sponsorów i władz samorządowych. Dziękuję burmistrzowi Szczawna Markowi Fedorukowi, prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi, wałbrzyskiemu staroście Jackowi Cichurze i szczególne podziękowania za ogromne wsparcie kieruję do Michała Bednarka, prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria – dodaje Daniel Wojtarowicz.

Fot. użyczone

5 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica