Aktualności, Polecamy

Zdążą przed rozpoczęciem roku szkolnego

W wielu wałbrzyskich placówkach oświatowych trwają różnego rodzaju prace budowlane i modernizacyjne. Prezydent Roman Szełemej zapewnia, że w budżecie gminy są pieniądze na remonty szkół i więcej obiektów mogłoby zostać wyremontowanych, jednak brakuje wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania.

– Staramy się robić remonty w okresie letnim. Tak jest między innymi w PSP nr 28, gdzie remontujemy częściowo zabytkową salę gimnastyczną. Za chwilę rozpoczną się ogromne inwestycje w kilku szkołach. Przede wszystkim w szkole 37, zespole szkół przy ulicy Sokołowskiego, w szkole 21. Moglibyśmy zrobić więcej remontów budynków, bo mamy na to pieniądze, ale nie ma wykonawców – mówi Roman Szełemej.
Gospodarz miasta zwraca uwagę, że największe prace będą prowadzone w PSP nr 37 i w ZS nr 4. Roboty te mogą potrwać nawet rok. Natomiast w PSP nr 28 remontowana jest sala gimnastyczna.
– Sala jest objęta ochroną konserwatorską. Wymieniamy podłoże parkietu łącznie z wymianą podłogi, z zabezpieczeniem ścian i tynków, które były tutaj w stanie bardzo naruszonym. W sali jest zabezpieczona nowa malatura. Będzie położny nowy parkiet dębowy z wymalowaniem linii. Na ścianach jest położony marmolit, który powoduje, że ściany są bardziej odporne i łatwiejsze w utrzymaniu, nie występują zabrudzenia. Jeżeli chodzi o parkiet, który jest już przywieziony, to on musi poleżeć w pomieszczeniach, żeby nabrał odpowiedniej wilgotności i temperatury, żeby później przez wiele lat służył. Proces lakierowania trwa krótko, ale długo się czeka na schnięcie. Ale do 1 września sala będzie przygotowana w stu procentach i dzieci będą mogły z niej korzystać – mówi Paweł Rudziński z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Restel”, generalny wykonawca robót.
Prace w sali gimnastycznej PSP nr 28 rozpoczęły się 17 lipca. Zakończenie zadania przewidziane jest na 20 sierpnia. Koszt remontu to 120 tys. zł
SCB
Fot. użyczone (Roman Szełemej/Facebook)

16 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica