Sport

Złota Weronika i brązowy Piotrek

Mamy dwoje medalistów halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. W Spale lekkoatleci Górnika Wałbrzych spisali się znakomicie. Mistrzynią Polski została w pięcioboju Weronika Grzelak, a brązowy krążek wywalczył Piotr Pytlak w pchnięciu kulą.

Grzelak_Weronika

Weronika Grzelak wprost zdyskwalifikowała swoje rywalki. Drugą w klasyfikacji zawodniczkę wyprzedziła o prawie 300 pkt, a trzecią o blisko 500. Sama zdobyła łącznie 3913 pkt. Złożyły się na to bardzo dobre wyniki wałbrzyszanki w poszczególnych konkurencjach. W biegu na 60 m przez płotki podopieczna Grzegorza Banaszka miała czas 8,96 sek. W skoku wzwyż uzyskała 171 cm, a w skoku w dal 5,79 m. W pchnięciu kulą Grzelak skończyła konkurs z rezultatem 10,92m, a 800 m pokonała w czasie 2:25,38. To dało jej złoty medal halowych mistrzostw Polski juniorów w Spale.

Te wyniki to doskonały prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami świata juniorów na otwartym stadionie, które w lipcu odbędą się w Bydgoszczy. Minimum kwalifikacyjne to w siedmioboju 5300 pkt. Zdaniem trenera Grzegorza Banaszka jego podopieczna nie powinna mieć problemów z jego wypełnienie. Weronikę Grzelak stać nawet na pobicie rekordu Polski juniorów, który wynosi 5619 pkt.

Drugi medal dla Górnika podczas halowych mistrzostw Polski juniorów w Spale zdobył Piotr Pytlak w pchnięciu kulą. Wałbrzyski junior młodszy dzięki wynikowi 16,05 m stanął na najniższym stopniu podium. Jego trenerem jest Franciszek Karpiński.