Aktualności, Polecamy

Drogowe remonty jeszcze potrwają

Ulice: Bystrzycka, Wrocławska, de Gaulle’a oraz Moniuszki to najważniejsze ulice, na których prowadzone są obecnie prace drogowe.

drogi_w_remoncie_listopad

Remont ulicy Bystrzyckiej przedłużył się nieco w czasie, a ekipa drogowców natrafiła na nieprzewidziane problemy związane z trudnym terenem. Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe, ale droga jest już przejezdna.

Na ulicy Wrocławskiej położona została ostatnia warstwa asfaltu, ale do zrobienia jest jeszcze sporo. Czy uda się wyremontować chodniki do końca bieżącego roku zależy od aury. Jeśli ta będzie przyjazna, dopisze i w kolejnych dniach i tygodniach nie spadnie śnieg, to remont powinien zostać zakończony 31 grudnia.

Trwają również intensywne prace na ulicy de Gaulle’a. Choć tu również ekipy realizujące tę inwestycję natrafiły na nieprzewidziane trudności (w tym przypadku mowa o światłowodach) to termin zakończenia prac się nie zmienił i jest to połowa przyszłego roku.

Na ulicy Moniuszki wyremontowany zostanie około 300-metrowy odcinek. Środki na realizację tego zadania udało się gminie Wałbrzych zaoszczędzić na innych przetargach i dzięki temu droga zyska nowy wygląd. Tu roboty mają zakończyć się również do 31 grudnia 2017 roku, a na przyszły rok zaplanowano tutaj remont chodnika.

– Remont prowadzony jest od przebiegającego nad drogą wiaduktu kolejowego w górę ulicy. Inwestycja będzie kosztowała około miliona złotych – tłumaczy Bogusław Rogiński z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

SCB

Fot. (red)

 

17 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica