Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Egzotyczne klimaty w Wojsławicach

Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach przybliży nam świat Dalekiego Wschodu organizując w sobotę i niedzielę 23 i 24 czerwca Międzynarodowy Festiwal Bonsai, pod hasłem „20 lat bonsai w Polsce”.

W ramach wydarzenia przez dwa dni będzie można uczestniczyć w wykładach, oglądać wystawy drzewek bonsai oraz fotografii Włodzimierza Pietraszki „Magia orientalnych ogrodów – Japonia, Chiny, Korea”. Niezwykłym wydarzeniem w skali kraju będą pokazy formowania roślin różnych światowych szkół w wykonaniu 10 mistrzów z Azji i Europy. Na koniec zaplanowano pokaz japońskiej sztuki walki kendo. W niedzielę o godzinie 13.00 Witold Czuksanow zaprosi na ekologiczną zabawę „Polska w kwiatach”. Tradycyjnie na zakończenie weekendu w niedzielę o godzinie 16.00 rozpocznie się koncert z cyklu „Muzyka w ogrodzie”. Tym razem wystąpi, działający już od 10 lat, zespół śpiewaczy Czerwona Jarzębina z Bielawy.

W Arboretum, jednym z najpiękniejszych parków w Europie, o powierzchni ponad 62 hektarów, na wielu rabatach wciąż królują wspaniałe i różnorodne róże. Jako że w tym roku upalna wiosna przyspieszyła o kilka tygodni wegetację roślin, już rozpoczęły kwitnienie liliowce. W Arboretum znajduje się najbogatsza kolekcja tych roślin w Polsce, licząca ponad 3 tysiące odmian. W pełnej krasie są wodne grzybienie (lilie wodne), dziurawce, szałwie, puszyste kwiatostany rozwijają perukowce oraz tawułki – rośliny długowieczne mimo pozornej delikatności. Wspaniałym, mocnym zapachem wabi już rabata lawendy, liczne jaśminowce i rodzime lipy. W upalne dni można odetchnąć w cieniu starych drzew w zabytkowej części podworskiego parku, czy też nad jednym z dziesięciu urokliwych stawów, lub w miejscach do piknikowania. Jest też plac zabaw dla dzieci i ogromny parking. Kasy Arboretum czynne są od 9.00 do 18.00 codziennie, także w święta.

Fot. użyczone/Włodzimierz Pietraszko

 

22 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica