Aktualności, Polecamy

Podgórze zagrało fair-play

To była wyjątkowa sobota dla mieszkańców tej dzielnicy Wałbrzycha. Już po raz czwarty Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza i tutejsza Rada Wspólnoty Samorządowej zaprosiły na festyn, którego pomysłodawcą, sponsorem i współorganizatorem są Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. Wydarzenie odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5.

A że w organizowanych wspólnie przez Podgórze i kopalnię festynach chodzi nie tylko o zabawę dla dzieci, ale też o promocję wśród najmłodszych zdrowego i bezpiecznego trybu życia, w tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem „Podgórze gra Fair Play”. To nawiązanie do nazwy działającej już trzeci rok w SP 5 drużyny siatkarskiej dla uzdolnionych sportowo dzieci z Podgórza, którym KSS Bartnica zapewnia bezpłatne, profesjonalne treningi i stroje.

Trenerem drużyny jest znany i utytułowany wałbrzyski siatkarz Piotr Wierzbicki. To właśnie on, podczas festynu, prowadził cieszące się wielką popularnością rozgrywki, pokazy i zabawy siatkarskie na nowoczesnym boisku szkoły. – Tyle dzieci wzięło udział w sportowych atrakcjach, że trudno je zliczyć! Były ich setki, od maluchów po młodzież. Piłkę odbijali też rodzice, opiekunowie dzieci, a nawet policjanci biorący udział w festynie i animatorzy zabaw, którym w siatkarskiej zabawie nie przeszkadzało nawet to, że poruszali się… na szczudłach – uśmiecha się Piotr Wierzbicki.

Podczas festynu była też moc innych atrakcji. Profesjonalne animacje, zabawy i konkursy dla dzieci prowadzili animatorzy z Teatru Avatar, straż miejska przywiozła ze sobą uwielbianą przez najmłodszych „żywą maskotkę” inspektora Kruka, wałbrzyscy policjanci pozwolili dzieciom na zwiedzanie i przyciskanie wszystkich guzików w prawdziwym radiowozie, było też malowanie buziek i malowanie portretów oraz pyszne, darmowe jedzenie: kiełbasa z grilla, zupa gulaszowa, ciasto. Były też konkursy i zabawy z nagrodami, m.in. od miasta Wałbrzych, Starej Kopalni, KSS Bartnica czy Stowarzyszenia Mieszkańców Podgórza.

Uczestników festynu odwiedził Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. – Dzieci, bawcie się wspaniale! – życzył najmłodszym podgórzanom. Podziękował KSS Bartnica za wsparcie, pogratulował organizatorom.

– To było bardzo udane wydarzenie! Najlepiej świadczą o tym uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci – mówi Arletta Lenkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu. – Dopisali mieszkańcy, dopisała pogoda i wspaniałe nastroje – dodaje Wiesław Bielawski, prezes RWS.

– Bo ta dzielnica jest po prostu fair play! – podsumowuje Krzysztof Gołosz, przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Podgórza.

Fot. użyczone/Agencja Ego Media

14 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica