Udany występ kolarzy KKW Nexelo

Bardzo dobry występ na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim zaliczyli reprezentanci KKW Nexelo Wałbrzych. Filip Brzóska poprawił swój zeszłoroczny wynik i tym razem został wicemistrzem Polski! Niewiele do medalu zabrakło Wiktorii Hejman, która po zaciętej walce zajęła 4 miejsce w wyścigu dziewcząt.

W finale OOM wzięło w sumie udział 4 zawodników KKW, oprócz wymienionej dwójki byli to Gniewko Konsewicz oraz Grzegorz Radwański – zajęli odpowiednio 18 i 33 miejsce. Takie wyniki pozwoliły klubowi z Wałbrzycha zająć 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej oraz wspólnie z innymi zespołami z Dolnego Śląska uplasować się także na 3 pozycji w stawce województw.
Warto dodać, że sam udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest możliwy jedynie po przebrnięciu wyścigów eliminacyjnych, z których kwalifikuje się 20 dziewcząt i 40 chłopców. Tak więc samo zakwalifikowanie się takiej ilości zawodników KKW jest dużym sukcesem szkoleniowym klubu.