Polecamy, Sport

W niedzielę startuje Toyota Półmaraton Wałbrzych

Trzy tygodnie przed imprezą wyczerpany został limit zgłoszeń na XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych. Chęć udziału zgłosiło 3300 biegaczy. Udział w półmaratonie potwierdziło i opłaciło 2550 uczestników.

Polmaraton_duza_zapowiedz

Tym samym został osiągnięty limit zgłoszeń. Takiej frekwencji w Wałbrzychu jeszcze nie było. Start półmaratonu już w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 11:00, tradycyjnie na Rynku w Wałbrzychu.
W tym roku na koszulkach oprócz logotypów sponsorów znajdzie się także grafika promocyjna „Explore Wałbrzych”. Podobnie będzie w przypadku medali, na których zostanie wytłoczony „złoty pociąg”. Organizatorzy mają nadzieję, że taka pamiątka z Wałbrzycha zachęci wszystkich przyjezdnych uczestników do poznania naszego miasta i jego atrakcji. Każdy z biegaczy, który ukończy bieg w wyznaczonym limicie czasu, weźmie udział w losowaniu, w którym nagrodą główną jest samochód Toyota Aygo ufundowany przez fabrykę Toyota Motor Manufacturing Poland. Wałbrzyski sierpniowy półmaraton został zaliczony do imprez, podczas których można otrzymać medal Korony Polskich Półmaratonów.

Tymczasem Witold Radke wyjątkowo wystartuje dwie godziny wcześniej i przebiegnie dystans maratoński 42,195 km. Będzie to jego setny maraton. – To, że stałem się znanym maratończykiem, to zasługa doktora Romana Szełemeja. Z wraku człowieka postawił mnie na nogi. Pierwszy mój bieg po chorobie serca wynosił 100 m, dzisiaj nie ma trasy, której nie mógłbym pokonać – mówi 73-letni były górnik Witold Radke. – Jestem wdzięczny, że prezydent Roman Szełemej w taki sposób uczcił moje bieganie, że zorganizował dla mnie maraton, w którym będę biegł sam – dodaje. – Witold Radke jest prawdziwą gwiazdą, trzymamy kciuki. Półmaraton to największa impreza sportowa w Wałbrzychu, ja też będę biegł – zapowiada prezydent miasta Roman Szełemej.

– Naszą imprezę wyróżnia to, że gości będzie ubezpieczać 300 wolontariuszy. Prawie 400 uczestników zgłosiło się z Wałbrzycha, więcej z Wrocławia, biegacze przyjadą z 650 miast z całej Polski – mówi z kolei prezes Aqua Zdroju Mariusz Gawlik. – Trasa półmaratonu jest sprawdzona, dobrze rozplanowana, dobrze też można przy niej rozłożyć punkty kibicowania – zapewnia dyrektor półmaratonu Roman Magdziarczyk.

Wszystkie instytucje kultury w mieście zadbają o entuzjastyczny doping kibiców. Przygotowały występy dla publiczności, które będą pokazane w strefie zabawy i relaksu. Dla dzieci będzie zapewniona opieka.

Przypominamy, że na trasie półmaratonu będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów. Bieg odbędzie się w godz. 10:30 do 14:30. Trasa półmaratonu przebiegać będzie ulicami: Rynek, Sienkiewicza, pl. Magistracki, Dmowskiego, Drohobycka, Słowackiego, Barlickiego, al. Wyzwolenia, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, pl. Skarżyńskiego, Lotników, Chrobrego, pl. Grunwaldzki, Słowackiego, Lewartowskiego, pl. Teatralny, Lewartowskiego, Gen. Zajączka, Limanowskiego, Słowackiego,
Gdańska, Rynek, 1 Maja, Matejki, Moniuszki, Rynek, pl. Magistracki.
Prosimy mieszkańców o nieparkowanie swoich pojazdów na wskazanych ulicach z uwagi na bezpieczeństwo biegaczy, jak również możliwość uszkodzenia pojazdów. Na ulicach – trasie półmaratonu we wskazanym okresie obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów. Zamknięcie trasy – godz. 9:00 – 15:00.
Zmianie ulegną również trasy autobusów – szczegóły na stronie www.zdkium.walbrzych.pl

Szczegółowe informacje o przebiegu imprezy można znaleźć na stronach: www.polmaraton.walbrzych.pl oraz www.aqua-zdroj.pl

Elżbieta Gargała

Fot. archiwum

19 sierpnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica