Zwycięstwo na pół gwizdka

Bez niespodzianki zakończył się drugoligowy pojedynek koszykarzy Górnika Trans.eu i Polkątów. Biało-niebiescy zgodnie z oczekiwaniami triumfowali w całym meczu, ale.. w trzech kwartach górą byli rywale. Po 23pkt dla triumfatorów zdobyli Bartłomiej Ratajczak i Piotr Niedźwiedzki.

gornik_polkaty

Nim spotkanie na dobre się rozpoczęło wałbrzyszanie podporządkowali sobie przeciwników obejmując w 2 min prowadzenie 11:0. Gospodarze pokazali kto tu rządzi i potem przez całą pierwszą kwartę bez najmniejszych problemów utrzymywali wypracowaną wcześniej przewagę. Mimo, że podopieczni Arkadiusza Chlebdy w drugim spotkaniu musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Rafała Glapińskiego, dobrze spisywali się inni „mali” gracze biało-niebieskich. Zresztą cały zespół Górnika Trans.eu nieźle dzielił się piłką. Miejscowi do przerwy mieli na koncie 12 asyst przy zaledwie 5 Polkątów. W drugiej odsłonie gra nieco się wyrównała. Rywale doszli do głosu, ale głównie za sprawą rotacji wśród gospodarzy. Na parkiecie w szeregach koszykarzy spod Chełmca mogliśmy oglądać choćby młodziutkiego Mateusza Frankiewicza. Po dwóch kwartach Górnicy mieli zdecydowanie lepszą od rywali skuteczność rzutów z gry, przegrywali natomiast niespodziewanie walkę o zbiórki.

Po zmianie stron dystans dzielący obie ekipy szybko zwiększył się do blisko 20 oczek. W 23 min miejscowi wygrywali 56:38 i… odpuścili, co skrzętnie wykorzystali gracze z Kątów Wrocławskich. Kolejny fragment meczu wałbrzyszanie przegrali 2:11 i w 27 min było tylko 59:48. Ostatecznie trzecią część nasi minimalnie przegrali, ale w całym spotkaniu wciąż spokojnie prowadzili. W ostatniej kwarcie nie było siły, aby Górnicy wypuścili zwycięstwo z rąk. Dominowali na boisku i w końcu wyraźnie powiększyli przewagę, wygrywając w 35 min 78:58. Powtórzył się jednak scenariusz z trzeciej części. Nonszalancja podopiecznych trenera Arkadiusza Chlebdy doprowadziła do tego, że rywale odrobili część strat, ale na szczęście dla miejscowych nie byli w stanie przełamać biało-niebieskich, którzy zasłużenie triumfowali.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 84:76 (27:14, 20:22, 15:16, 22:24)

Górnik Trans.eu: Ratajczak 23, Niedźwiedzki 23, Niesobski 21, Kozak 7, Wróbel 6, Bochenkiewicz 4, Jeziorowski 0, Durski 0, Frankiewicz 0, Rzeszowski 0.